Klub a restart jeho existence

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Klub a restart jeho existence

Nazdar klubáci, pokud máte pocit, a jsem přesvědčen, že ano, ve smyslu delší nečinnosti KLF, je tomu tak a není to jen pocit. V dobách vzniku klubu byl každý ze zakladatelů plný ideálů apod., bohužel s postupem let přišlo vystřízlivění a realita. To, že KLF stagnuje a přešlapuje na místě, je bezesporu vina nás, provozovatelů, ale nalijme si čistého vína, na vině jste i vy, členové.

Spousta z vás přestala komunikovat a nikdy se vlastně ani na chodu klubu nepodílela, jen se tzv. vezla s ostatními bez uvědomění toho, že KLF není žádná pouhá servisní organizace, která vám domluví, cokoliv si řeknete ohledně focení na LKPR atd. Toto nebyla rozhodně věc, proč byl klub založen. Toto byla pouze jeho součást.

Bývalo fajn potkávat se u plotu a samozřejmě i v hospodě u piva, tomu je však zdánlivě konec. Věřte, že za samotným vznikem KLF bylo tolik práce a úsilí, že si to nedokážete představit a je velká škoda, že to šlo skoro do kopru. Stalo se i dost nehezkých věcí včetně rozdělení klubu, kdy se před lety jeho část nechala strhnout směrem k leteckému webu Planes.cz (původně mateřský web klubu, lidé z něj KLF založili, pak se cesty rozešly – lidí i webu), nebudeme si nic nalhávat, atmosféra tehdy byla hodně špatná a pár lidí se nemohlo vystát. Následovalo vzájemné mytí zadních částí těla, kde to jen šlo, na LKPR, u plotu, prostě všude. Mytí řití probíhalo i na různých spotterských FB platformách, vzniknuvších dávno po začátku existence KLF. Ani z tohoto se nezříkáme svého dílu odpovědnosti. Nastal i okamžik, kdy jsme nebyli schopní se kloudně domluvit mezi sebou.

Prostě a jednoduše se to dostalo tam, kam nikdy nemělo. Toto chceme změnit, ale bez vás to nepůjde. Klub dělají lidé a lidé jste vy. Nemyslím si, že i přes všechny negace toho pro vás KLF od samého začátku existence i po rozkolu s Planes.cz zařídil a zajistil málo. Pokud máte zájem, pojďte do toho, provedeme restart a jedeme dál. Pokud nikoliv, klub nezanikne, ale bude si dělat to, co uzná za vhodné a tudíž nikdo nemůže očekávat jakoukoliv pomoc. Ostatně stále lidé – členové zasílají maily ve smyslu toho …chci po vás… zařiďte… Ne! Takto to prostě nefunguje, na tento způsob zapomeňte a nemůže se nikdo divit, že na takovou formu komunikace nereagujeme. Klub rád pomůže, ale stejně tak musíte i vy rádi pomoct klubu. O tom to celé je. Jestli chcete pokračovat, zamyslete se nad tím. Máslo je jak už jsem předeslal i na našich hlavách, ale snažíme se ho začít mazat na chleba, ať už postupně zmizí 😉

Mail pro komunikaci zůstal stejný, tedy info@lkprspotters.cz , FB profil je rovněž stejný, https://www.facebook.com/LKPRspotters/

Věříme, že to společně může jít znovu a KLF lze vrátit tam, kam patří. Může to znít jako klišé, ale je to prostě tak.

WAP

Září 7th 2019 Aktuality, Informace

Letadla Iran Air opět tankují dočasně v Praze

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Letadla Iran Air opět tankují dočasně v Praze

Po několika letech se na pražském letišti Václava Havla opět objevují stroje íránské letecké společnosti Iran Air. Jedná se o typy Airbus A300-605R a Airbus A310-304.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je tomu tak ze stejných důvodů, jako v roce 2011, resp. 2010, tedy že v západních zemích jim není umožněno dotankovat palivo na zpáteční cestu do Íránu. Dodávat palivo íránským letadlům na nátlak USA odmítla řada petrochemických společností, mezi nimi například Royal Dutch Shell, BP a Q8. Dle médií stejný krok měla učinit proti evropským aerolinkám také íránská strana v době eskalace sankcí na některých evropských letištích.

První letadlo Iran Air přistálo na LKPR za účelem doplnění paliva 31. 12. 2010, po dobu následujících dvou měsíců se v Praze „stavilo“ dotankovat několik desítek letů této společnosti. Od března 2011 jim palivo nebylo umožněno dotankovat Lukoilem i v ČR, společnost začala tankovat jinde.

V letošním roce se však letadla Iran Airu i přes loňské zmírnění sankcí začala na LKPR objevovat znovu za účelem dotankování paliva, jedná se o stejné stroje, jen jejich počet ve flotile společnosti oproti období roku 2011 prořídnul.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V dubnu, konkrétně 10, přistál na Ruzyni první Airbus A300-605R, od té doby zde byl prakticky každý den a to na letu buď z Amsterodamu, Paříže či Frankfurtu, objevil se tady i Airbus A310-304, opět na letu ze západní Evropy. Jak dlouho tyto technická mezipřistání na LKPR budou trvat, je otázkou, nicméně pro spottery je to veliké zpestření provozu na LKPR. Ono vidět na běžné lince ještě Airbus A300 není v dnešní době běžnou záležitostí. V ČR se s tímto strojem lze občas potkat v nákladní variantě.

Iran Air má v současné době dle dostupných informací letuschopných Airbusů A300 verze 605R, kterou můžeme vídat na LKPR, celkem 4 kusy (jedná se o stroje vyrobené v letech 1993/1994, tedy nejnovější A300 ve flotile IRA), dále disponuje variantou A300-B2, B4 a C4 v počtu dohromady 10 letounů, z toho jeden je přestavěn na nákladní. Průměrné stáří třístovek je 29,2 let. Airbusy A310 má nyní pouze dva ve věkovém průměru 24,8 let.

A300:

EP-IBS
EP-ICE nákladní verze
EP-IBI
EP-ICF
EP-IBT
EP-IBZ
EP-IBJ
EP-IBG
EP-IBH
EP-IBC již v nových barvách
EP-IBD
EP-IBA
EP-IBB

A310:

EP-IBL
EP-IBK

Poslední tři snímky jsou z roku 2011.

-wap-

Duben 18th 2015 Informace

Klubová pilotní návštěva v hangáru F na pražské Ruzyni

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Klubová pilotní návštěva v hangáru F na pražské Ruzyni

Jak jste jistě na facebookovém profilu našeho klubu zaregistrovali, proběhla první návštěva v největším českém hangáru, tedy „efku“, nacházejícím se na letišti Praha – Ruzyně.

SAM_2367

Stalo se tomu tak díky vstřícnosti Czech Airlines Technics. Vzhledem k tomu, že se jednalo o zkušební návštěvu, dle toho také vypadala. V rámci ní proběhlo základní seznámení s činností firmy ohledně prováděných oprav a revizí dopravních či nákladních letadel, dále také se samotným servisním prostorem, kterým je právě hangár F.

Jeho výstavba byla realizována v letech 1964–1969. Hangár je řešen unikátním zavěšením ocelové střešní konstrukce, hangárová hala o rozměrech 213m x 59m je bez vnitřních podpěr. Součástí hangáru jsou dílny, sklady a administrativní blok.

V době naší návštěvy se v jeho útrobách nacházela čtveřice letadel, B737-800 Travel Service, B737-800 Neos, B737-700 Transavia a ATR 42 ČSA. Na každém z nich byla prováděna revize na různé úrovni.

Na první pohled se zdá, že je kolem právě udržovaných letadel odloženo nepřeberné množství nejrůznějších součástek bez jakéhokoliv řádu, opak je však pravdou. Každá součástka je řádně označena a uložena tak, aby byla nezaměnitelná apod.

Co nás zaujalo, bylo množství po různu zavěšených pytlíků na spojovací materiál. Jasně, stovky ba tisíce šroubů a matiček nelze nosit po kapsách montérek, jako když se opravuje třeba automobil a to ještě jen některá z jeho částí.

Stejně tak i práce mechaniků může laikovi připomínat chaos, i zde však platí, že opak je pravdou. Vše je dokonale a přesně časově organizované tak, aby měla práce návaznost a logiku. Na letadlech se střídají či kontinuálně pracují veškeré potřebné profese.

Když vidíte letadlo, odstrojené prakticky od všeho a nahlédnete i do místa, kde normálně sedíte jako cestující, působí to zvláštním dojmem. Nevědět, že se jedná o letadlo, ani by tomu člověk nevěřil.

Zajímavé bylo i vážení traveláckého boeingu za pomoci nového typu vah.

Ostatně o všem se přesvědčte ve fotogalerii k tomuto článku.

Co se organizování exkurzí týče, dozvíte se vše v klubovém mailu.

Listopad 2nd 2014 Informace

LETIŠTĚ FRANKFURT – BALZÁM NA SPOTTEROVU DUŠI

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem LETIŠTĚ FRANKFURT – BALZÁM NA SPOTTEROVU DUŠI

Poslední dobou mně oslovují většinou mladší přátelé z řad leteckých fotografů s dotazem, jak nejlépe a nejefektivněji využít návštěvu tohoto leteckého ráje. Pro zjednodušení orientace na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem dávám  odkaz na velmi podrobně zpracované stránky německých Frankfurt Aviation Friends. Jejich stránky, jako snad jediné v současné době, mají aktuální mapku letiště, včetně nové dráhy RWY 07L-25R, a foto pozic na ní zakreslených.

Tímhle odkazem bych mohl svůj článek ukončit, protože stránky jsou tak dokonale zpracované, že si na nich každý svoji informaci najde, tak snad jenom  pár mých osobních poznatků.

Cesta z Prahy, po trase Plzeň, Norimberk, Würzburg, Frankfurt měří cca. 550 km a dá se ujet zhruba za 5 hodin. Celá trasa vede po dálníční síti, což svádí ke svižnější jízdě, takže zdatní jedinci mohou mít čas dojezdu i kratší. Bohužel většinou na úkor zvýšené spotřeby.

Na mapce jsou číselně popsány dostupné pozice pro focení. Když je u čísla přidáno písmeno „L“ je třeba použít pro tuto pozici žebřík. Dbejte ale na to, aby žebřík byl umístěn minimálně 2 metry od plotu, pak nehrozí žádný problém ze strany ostrahy letiště. Použití „Airband scanners“ není v Německu ze zákona povoleno a při přistižení policií hrozí pokuta 200 € a zabavení přístroje.

Nejčastěji navštěvovanou pozicí je číslo 1. Po výjezdu z dálnice A5 směrem na Zeppelinheim přejedete dálnici a na prvním možném odbočení se dáte vlevo. Nenechte se zaskočit značkou „ Slepá ulice“ a pokračujte dál, až na bezplatné parkoviště v lese u nádraží. Na pozici 1 je to asi 5 minut pěšky lesem. Na pozici 1 Zeppelinheim  je možno fotit od časného rána zhruba do 14-15 hodiny odpolední. Přistání na dráhu 25L a přetahování ranních dálkovek na odstavnou plochu u Cargo-jih jsou jako na dlani a stačí kratší ohnisko 70-200mm.

Na přistání na 25C a nebo případně starty z 07C je však ideálnější ohnisko 400mm.

Odpoledne, když je slunce za osou je ideální pozice 2 při provozu 25L na přistání. Na dráhu 25L sedají převážně všechny A380, B747 a MD11, neboť pro velká letadla je 25R nevhodná, takže vám wide-body (až na malé vyjímky) neuniknou z hledáčku na sousední dráhu.

Další oblíbenou pozicí je číslo 8 u „Hasičárny“. Po 14 hodině je už slunce v zádech, takže starty z RWY 18/36 jsou až do večera krásně nasvícené. Tato pozice má nově vybudovanou terasu s pyramidou schodů, takže žebříku není třeba. Návštěvnost ale většinou přesahuje kapacitu terasy, takže platí „kdo dřív přijde – ten fotí“. Pokud se na toto místo přesunujete až odpoledne, jsou štafle většinou výhodou a nemusíte se postupně nenápadně vtírat na vyšší a lepší pozice obsazeného schodiště. Z této pozice 8 se, od 8 hodiny ranní, dobře fotí i přílety na RWY 07R/07C, pokud jsou tyto dráhy zrovna v provozu pro přistání.

Pokud vám nevadí časné vstávání a lákají vás přílety dálkovek na 07R, je vhodné parkoviště mezi pozicemi 7 a 8. Od 6 hodiny ranní je zde asi hodinu příznivé světlo. Na tuto pozici se dostanete po ulici Airportring která vede kolem celé západní strany letiště. Při příjezdu k letišti se držte cedulí na „Cargo Nord – brána 21-30“ které vás bez problémů na Airportring navedou. V propletenci nadjezdů, výjezdů a odboček je kolikrát i navigace nepřehledná a přesto, že jsem ve FRA častým návštěvníkem, tak jsem si už také střihnul nejedno kolečko kolem terminálů navíc.

Pozice číslo 3 je vyhlídková terasa na Terminálu II. Otevřena je od 10 do 18 hodiny a vstupné je 5 €. Vzhledem k tomu, že tato terasa je umístěna tak nešťastně, že celý den, s vyjímkou návštěvy po 17 hodině, fotíte proti slunci, jsem tuto terasu nikdy nenavštívil.

Pokud nikam nespěcháte a zůstáváte přes noc, doporučuji před západem slunce pozici číslo 7. Z tohoto místa je krásný výhled na čilý podvečerní ruch na Cargo-Nord a pokocháte se zde hlavně pohybem, v Evropě už ojedinělých, MD-11F a odlety z RWY18 a 07C.

S focením na nové RWY 07L/25R nemám žádné zkušenosti. Kombinace atraktivity provozu na této dráze s mojí osobní lenosti objevovat něco nového, zatím pokaždé zvítězila a držel jsem se svých osvědčených a oblíbených fleků. Musím ale uznat, že několikrát za den na tuto dráhu sednou krasavci u kterých mně mrzí, že se mi nedostali do hledáčku.

Mně osobně lákají pozice 9 a 10 přibližně v polovině RWY 18/36. Vzhledem k tomu, že tyto pozice ale nejsou dostupné autem, vyžadují tato zajímavá místa několik desítek minut chůze s plnou polní a štaflemi, které jsou na těchto pozicích nutné. Odměnou vám ale budou zajímavé a neokoukané kompozice letadel startujících z RWY18.

Pokud plánujete výlet na více dní a nevadí vám přespání v autě, je ideálním místem na odpočinek parking mezi pozicemi 7 a 8. Nikdy jsem tam neměl žádný problém a ani policejní kontrolu. Na tomto parkovišti není třeba nařizovat budíka. Úderem 6 hodiny vás probudí hřmot prvních přistávajících letadel a východ slunce se siuletou věže taky stojí za to. Nemusíte ani převlíkat pyžamo a hned z okna auta můžete cvakat ranní dálkovky. Je třeba také upozornit, že toto parkoviště je ideální pro přistávání na RWY 07R v podvečerních hodinách.

Pro náročnější výletníky je možnost ubytování v blízkém městečku Schwanheim, které mnozí z vás znají jako místo každoročního pořádání výměnné a prodejní burzy s leteckou tématikou.

Protože jste celý den obklopení lidmi se stejnými zájmy, není zde problém popovídat si a získat poznatky o focení na jiných letištích po celé Evropě a i z jiných koutů světa. Příjemným zpestřením pro mne bylo, když německá spotterka Lucie s českými kořeny, podle mého klubového trička poznala, že jsem z Čech a začala si se mnou povídat česky

Věřím, že při hezkém počasí si každý návštěvu tohoto letiště užijete a získá spoustu zajímavých strojů do své sbírky.

Mějte se fajn a dobré světlo přeje

IEG Ivan Ropek -LKPR Spotters

A pro doplnění ještě oficiální stránky letiště Frankfurt : http://www.frankfurt-airport.com

 

Červenec 11th 2013 Informace

Vietnamský B777 nad hlavou aneb potkáme se na Bílé Hoře

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vietnamský B777 nad hlavou aneb potkáme se na Bílé Hoře

Untitled-1 copyPřátelé klubáci, zítra, t.j. 1. 7. 2013 je plánovaný přílet prvního letošního B777 Vietnam Airlines na LKPR. Z tohoto důvodu pořádáme malé klubosetkání za účelem jeho focení a pokoukání na další letadla ze zahrádky skvěle umístěné restarace U Čechů na Bílé Hoře (Praha 6), viz : www.ucechu.cz. Letadla jsou tam již opravdu velmi nízko a navíc přímo v ose RWY 12/30, takže je máte jako na dlani. Dále přiletí i B747 Korean Air, což bude neméně zajímavá podívaná jen pár desítek minut po vietnamském B777.

Kdo budete mít chuť, čas a náladu na pokec a pokoukání na letadla, doražte za námi, kdo ne, tak nedorážejte 😉 Od plotu to zná každý, na „Bílce“ je to poněkud netradiční pohled.

Za KLF zve wap, bugr a Ridley.

Červen 30th 2013 Aktuality, Informace

Programování simulátorů

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Programování simulátorů

Vážení klubáci,

kdybyste se chtěli účastnit programování menších leteckých simulátorů nebo věděli o podobně zaměřeném neklubákovi, napište na brno@planes.cz.

Díky

eif 🙂

Březen 21st 2013 Aktuality, Informace

Klubová svodka z Ruzyně, 3/2013

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Klubová svodka z Ruzyně, 3/2013

svodka1V úterý 5. 3. 2013 se uskutečnilo další setkání klubu, opět v restauraci Bruska. Byl přijat nový člen,  který neváhal dojet na klubové setkání až z Mostu! Wap upřesnil informace o chystaných aktivitách, které jste si mohli přečíst v novém klubovém občasníku „Obspottník“, jehož první číslo bylo prostřednictvím mailu distribuováno všem členům klubu. Konečně byly uzavřeny objednávky na klubová trička a nejpozději do 14 dnů se můžeme těšit na jejich dodávku.

Setkání se opět povedlo, děkujeme všem zúčastněným! Pro ostatní: je nám jasné, že ne vždy se můžete na podobný sraz dostavit, ale tyto akce se celkem pravidelně opakují každý měsíc a spoustu z vás jsme tam zatím nepotkali. To, že je nazýváme “Bruskopivo” ještě neznamená, že jsou určeny jen ke konzumaci tohoto moku. Ale i toto je klubový život. Bereme na vědomí, že se někomu nemusí do hospody chtít, ale jiné místo na setkávání není a nebudeme přeci dřepět někde v letištní hale na lavičkách.

V hospodě se probere spousta věcí, pro klub důležitých a není rozhodně naší povinností přemlouvat každého k účasti. Ze strany „nechodících“ členů by byla alespoň slušnost jednou za čas přijít, protože toto je také život klubu a vzájemné setkávání je přece základem každého spolku. Upeče se zde dost a většina se jen veze.  Nehledě na věčné remcání některých „nechodících“, namísto nabídnutí pomoci se aktivně podílet na chodu KLF.

Jak se kdo chová ke klubu, tak se klub bude chovat k němu. Takto se to děje všude jine a ani KLF není vyjímkou. Členská aktivita není ale jen o tom chodit na Bruskopivo, pochopitelně. Nic navíc ze strany KLF není nárokové. Vedení klubu bude zcela logicky upřednostňovat aktivní členy (nikoliv jen aktivní na Bruskopivech). Každý člen klubu má možnost vymyslet nějakou akci, pokud bude jen trochu uskutečnitelná, ostatní členy s ní samozřejmě seznámíme, a s propagací pomůžeme jak na stránkách klubu, tak na klubovém FB profilu. Ještě ke klubovým kartám, množí se nám dotazy, kdu bude jejich zbytek dodělaný. Věřte, že brzy. Opozdilo se to ze dvou důvodů, jednak klub není zaměstnání, takže se mu vedení nemůže věnovat 24 hodin denně a druhak stále nemáme snímky všech a to ani po několika urgencích. Žádný člen není malé dítě, takže v této várce hříšníci kartu neobdrží.

Co se focení týče, tak v posledních několika dnech bylo docela dobré světlo, vykouklo i sluníčko, čehož využila Mon s IEG. Tato dvojice podnikla výpravu na křížení, kde se jim podařilo pořídit asi první letošní „jasné“ fotografie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZ ostatních věcí, pro klub interesantních zmiňme přihlouplé udání, že některé spotterské otvory  jsou zadrátované, byla následující den ( 6. 3. 2013 ) provedena inspekční obhlídka letiště, s cílem zjistit co je tom pravdy. Inspekce ve složení wap, Ridley a TS však po prozkoumání dotyčných míst neshledala udání pravdivým. Další zastávkou byl kněževeský val, který je v tomto počasí díky bahnu skoro nepřístupný. Jak již bylo řečeno v Obspottníku, letiště přislíbilo přístupovou cestu zpevnit, ale až s plánovanou rekonstrukcí dráhy 24.

photoI tento den bylo počasí vydařené a proto se inspekční trojka zastavila na fotomístě u Menzies, kde provedla krátký spotting.  Odměnou jim byl Airbus 320 Alitalia (reg. EI-DSA) v nevšedních barvách. „Muoviamo chi muove l’Italia“.

 

 

 

 

an26b-yl-rai-raf-avia-mtl-praha-ruzyne-prg-lkprV uplynulých dnech toho moc echt zajímavého na letišti v Praze vidět nebylo. Snad jen již zmíněná Alitalia, 6.3 nákladní AN-26 společnosti RAF Avia (reg. YL-RAI),  na revizi k ČSA Technics přiletěl 7.3. B737-8K5 společnosti TUIfly, reg. D-AHFY a na lince z Lyonu 14. 3. CRJ1000 nově vzniklého společenství HOP! for AirFrance ( reg. F-HMLL). Mateřská společnost Air France rozhodla o sloučení 3 regionálních společností Airlinair, BritAir a AF Regional, v jedinou značku HOP! for AirFrance. Toto CRJ je první letadlo v nových barvách.

Zajímavostí byla cesta dvou našich členů, Jakuba V. a MK do Austrálie. Doufáme, že se s námi při některém s dalších setkání podělí o jistě zajímavé zážitky, což dokazují dosud zveřejněné fotky na mateřském webu planes.cz.

PS: Po uzávěrce svodky byla předběžně dohodnuta klubová akce v rámci uzavření RWY 24, která bude spojena s tradičním grilováním v Kněževsi na hřišti, ale to je ještě hudba budoucnosti. Včas vás budeme informovat.

Ridley & wap

Březen 11th 2013 Aktuality, Informace

Pár slov ze života klubu

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pár slov ze života klubu

Ve čtvrtek 31. 1. 2013 se uskutečnilo bezpečnostní školení Letiště Praha, kterého se zúčastnilo rovněž dalších jedenáct členů klubu, kteří úspěšně složili zkoušky a stali se novými držiteli ID s funkcí SPOTTER. Součástí školení byla i exkurze po veřejných a neveřejných prostorách letiště.

Večer potom proběhlo pravidelné zasedání klubu v restauraci na Brusce v pražských Dejvicích. Kromě pravidelných účastníků těchto setkání se dostavilo i několik nových členů s čerstvým ID a několik čekatelů na členství, kteří tímto splnili první krok na cestě stát se plnohodnotným členem klubu.

Diskutovalo se samozřejmě o letadlech, provozu na letišti, o nových nápadech jak vylepšit a zpestřit práci klubu, připravil se „družební“ dopis spotterským klubům v Evropě se žádostí o spolupráci a dohodla se výroba klubových triček. Tímto také chceme upozornit, a nově přijatí členové a čekatelé vám to jistě potvrdí, že tyto schůzky nejsou nijak uzavřené a že na nich rádi přivítáme kohokoliv, kdo má podobné zájmy jako my.

Ridley P.

Foto ze školení a schůze dodal Milan Halíř alias empti

Únor 16th 2013 Informace

Lednové klubinfo LKPR Spotters

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lednové klubinfo LKPR Spotters

Klubáci i možní členové, rok se s rokem sešel, a my stále fungujeme 😉 Za posledních 14 dnů máme pro čelny několik novinek, které se však dozvíte, až budou doladěny jejich detaily, ale už teď můžeme říct, že se jedná o podařené věci, vyšlé z naší spolupráce s LKPR.

V lednu se uskuteční školení dalších členů na vstup do SRA, konkrétně 31. 1. 2013, v ten samý den proběhne i schůze klubu, kam mohou přijít i „nečlenové. Konat se bude od 17.00 v již dobře známé klubovně BRUSKA.

Pak máme pro vás nabídku, jestli budete chtít klubové triko(a). Vzhledem k tomu, že nemáme (zatím) žádného sponzora, musíme si vše platit ze svého. Počítáme, že se cena trika nepřehoupne přes 200,-Kč vč. DPH. Budete mít zájem? Pokud ano, napište nám to do mailu. Realizaci počítáme zhruba do měsíce. Jak by proběhla platba, se včas upřesní. Podobu trika si rozkliknete v úvodním obrázku.

V rámci klubu také proběhlo pár menších organiačních změn, o těch vás budeme informovat během několika dní. Věříme, že změny to budou více než pozitivní. Týkají se mimo jiné možných dalších aktivit KLF mimo LKPR.

wap

PS: Doufám, že se dostavíte ve čtvrtek v hojném počtu 😉 Svojí účast prosím potvrďte na klubmail, díky.

Leden 29th 2013 Informace

Školení

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školení

Letošní školení pro nové příp. stávající členy KLF, co ho ještě nemají za sebou, budou probíhat ve čtvrtek cca od 8 do 13 hodin, zájemci očekávejte dnes mail s informacemi a přichystejte si prosím kalendář, díky.  První předběžný termín je 31. 1. 2013.  Komu vyhovuje, nechť napíše do čtvrtečního večera (10. 1. 2013) na klub@planes.cz. Díky, Richard + wap

Leden 9th 2013 Aktuality, Informace