Klubová svodka z Ruzyně, 1/2013

Add comments

Členové Klubu letecké fotografie se nesetkávají jen na organizovaných akcích či schůzích, ale pochopitelně docházejí i individuálně na pražské letiště se svými fotoaparáty cvakat zajímavé i méně zajímavé stroje, které zde přistávají.

Rozhodli jsme se proto, že vám budeme přinášet klubové příspěvky ve formě fotografií toho, co je jim podařilo na LKPR zachytit.

V neděli, 27. 1. 2013 bylo sice echt hnusné počasí, zima, sněžilo, sluníčko žádné, ale na ruzyňský kopec přiletěla hned trojice zajímavých letadel. Vyhlídkový val byl plný lidí, a jak to vypadalo na RWY 24, se můžete podívat.

Nedělní přílety:

-A319-115CJ Italian Air Force, imatrikulace MM62243 – předseda horní komory italského parlamentu Renato Schifani
-Tu-154M Kosmos Airlines, imatrikulace RA-85849 – charter hokejového týmu KHL Severstal Čerepovec
-A330-200/Voyager KC2 Royal Air Force, imatrikulace ZZ330 – výcvikový let

Pondělí, 28. 1. 2013 se neslo v duchu nevydařené „expedice“ do SRA za účelem příletu nákladního jumba National Airlines. Akce se neuskutečnila, protože nebylo do pondělního rána jasné, v kolik přiletí. Ale i zpoza plotu skrze spotterské otvory se ho podařilo zachytit dobře.

Druhým lákadlem tohoto dne byl přílet Boeingu 737-800 společnosti Travel Service, tentokrát však v barvách Oman Air, kam je letoun pronajmut. Na LKPR přiletěl přímo z ostravské lakovny. Že jim to oběma sluší, je nasnadě.

Pondělní přílety:

-B747-428 (BCF) National Airlines (Michigan), imatrikulace N919CA – nákladní charter z Hong Kongu (přes Karagandu)
-B737-86N Travel Service/Oman Air, imatrikulace OK-TVV – přílet z lakovny v Ostravě

Za posledních několik dní přiletělo na LKPR pochopitelně více zajímavých strojů, ne každý se však podařilo někomu z KLF vyfotit, podívat se na ně můžete na našem mateřském webu planes.cz.

wap

Foto: IEG, MC, wap

Leden 29th 2013 Aktuality

Comments are closed.