Klubová svodka z Ruzyně, 3/2013

Add comments

svodka1V úterý 5. 3. 2013 se uskutečnilo další setkání klubu, opět v restauraci Bruska. Byl přijat nový člen,  který neváhal dojet na klubové setkání až z Mostu! Wap upřesnil informace o chystaných aktivitách, které jste si mohli přečíst v novém klubovém občasníku „Obspottník“, jehož první číslo bylo prostřednictvím mailu distribuováno všem členům klubu. Konečně byly uzavřeny objednávky na klubová trička a nejpozději do 14 dnů se můžeme těšit na jejich dodávku.

Setkání se opět povedlo, děkujeme všem zúčastněným! Pro ostatní: je nám jasné, že ne vždy se můžete na podobný sraz dostavit, ale tyto akce se celkem pravidelně opakují každý měsíc a spoustu z vás jsme tam zatím nepotkali. To, že je nazýváme “Bruskopivo” ještě neznamená, že jsou určeny jen ke konzumaci tohoto moku. Ale i toto je klubový život. Bereme na vědomí, že se někomu nemusí do hospody chtít, ale jiné místo na setkávání není a nebudeme přeci dřepět někde v letištní hale na lavičkách.

V hospodě se probere spousta věcí, pro klub důležitých a není rozhodně naší povinností přemlouvat každého k účasti. Ze strany „nechodících“ členů by byla alespoň slušnost jednou za čas přijít, protože toto je také život klubu a vzájemné setkávání je přece základem každého spolku. Upeče se zde dost a většina se jen veze.  Nehledě na věčné remcání některých „nechodících“, namísto nabídnutí pomoci se aktivně podílet na chodu KLF.

Jak se kdo chová ke klubu, tak se klub bude chovat k němu. Takto se to děje všude jine a ani KLF není vyjímkou. Členská aktivita není ale jen o tom chodit na Bruskopivo, pochopitelně. Nic navíc ze strany KLF není nárokové. Vedení klubu bude zcela logicky upřednostňovat aktivní členy (nikoliv jen aktivní na Bruskopivech). Každý člen klubu má možnost vymyslet nějakou akci, pokud bude jen trochu uskutečnitelná, ostatní členy s ní samozřejmě seznámíme, a s propagací pomůžeme jak na stránkách klubu, tak na klubovém FB profilu. Ještě ke klubovým kartám, množí se nám dotazy, kdu bude jejich zbytek dodělaný. Věřte, že brzy. Opozdilo se to ze dvou důvodů, jednak klub není zaměstnání, takže se mu vedení nemůže věnovat 24 hodin denně a druhak stále nemáme snímky všech a to ani po několika urgencích. Žádný člen není malé dítě, takže v této várce hříšníci kartu neobdrží.

Co se focení týče, tak v posledních několika dnech bylo docela dobré světlo, vykouklo i sluníčko, čehož využila Mon s IEG. Tato dvojice podnikla výpravu na křížení, kde se jim podařilo pořídit asi první letošní „jasné“ fotografie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZ ostatních věcí, pro klub interesantních zmiňme přihlouplé udání, že některé spotterské otvory  jsou zadrátované, byla následující den ( 6. 3. 2013 ) provedena inspekční obhlídka letiště, s cílem zjistit co je tom pravdy. Inspekce ve složení wap, Ridley a TS však po prozkoumání dotyčných míst neshledala udání pravdivým. Další zastávkou byl kněževeský val, který je v tomto počasí díky bahnu skoro nepřístupný. Jak již bylo řečeno v Obspottníku, letiště přislíbilo přístupovou cestu zpevnit, ale až s plánovanou rekonstrukcí dráhy 24.

photoI tento den bylo počasí vydařené a proto se inspekční trojka zastavila na fotomístě u Menzies, kde provedla krátký spotting.  Odměnou jim byl Airbus 320 Alitalia (reg. EI-DSA) v nevšedních barvách. „Muoviamo chi muove l’Italia“.

 

 

 

 

an26b-yl-rai-raf-avia-mtl-praha-ruzyne-prg-lkprV uplynulých dnech toho moc echt zajímavého na letišti v Praze vidět nebylo. Snad jen již zmíněná Alitalia, 6.3 nákladní AN-26 společnosti RAF Avia (reg. YL-RAI),  na revizi k ČSA Technics přiletěl 7.3. B737-8K5 společnosti TUIfly, reg. D-AHFY a na lince z Lyonu 14. 3. CRJ1000 nově vzniklého společenství HOP! for AirFrance ( reg. F-HMLL). Mateřská společnost Air France rozhodla o sloučení 3 regionálních společností Airlinair, BritAir a AF Regional, v jedinou značku HOP! for AirFrance. Toto CRJ je první letadlo v nových barvách.

Zajímavostí byla cesta dvou našich členů, Jakuba V. a MK do Austrálie. Doufáme, že se s námi při některém s dalších setkání podělí o jistě zajímavé zážitky, což dokazují dosud zveřejněné fotky na mateřském webu planes.cz.

PS: Po uzávěrce svodky byla předběžně dohodnuta klubová akce v rámci uzavření RWY 24, která bude spojena s tradičním grilováním v Kněževsi na hřišti, ale to je ještě hudba budoucnosti. Včas vás budeme informovat.

Ridley & wap

Březen 11th 2013 Aktuality, Informace

Comments are closed.