Prosincová návštěva Frankfurtu

Add comments

LUFT 03

Zatímco většina populace o vánočních svátcích rozjímá u pohádek, cukroví a bramborového salátu s řízkem, skalní spotter sleduje počasí, nabíjí baterie fotoaparátu a vyráží do terénu. V prosinci 2016 navíc bylo ještě relativně teplo, takže jedinou nevýhodou byly kratší dny.

hs-tuc2

HS-TUC

CANADA 02

CANADA 03

D-AIMJ

UNITED

start

TUI FLY

TAM PROTO4

Provoz na letišti Frankfurt byl o poznání slabší než v průběhu roku, největší rozdíl byl vidět jednak ve výrazně nižším počtu linek Lufthansy, u ostatních společností pak ve změnách typů letadel, které do Frankfurtu přiletěly. Menší provoz také znamenal změny v obvyklých použitých trasách pro přistání a starty a tak bylo čekání na konkrétní stroje u drah sázkou do loterie. Kromě tradičních zastávek na vyhlídce u Zeppelinheimu, a u dráhy 18, jsem dorazil také k dráze 07/25R u dálnice A3, kde jsem číhal na B787 Air Canada a stejný stroj společnosti United. Fotografie bohužel ovlivnilo horší světlo, ale druhý den se již dařilo lépe. Naopak očekávaný A350 Qataru byl nahrazen B787, což mě trochu mrzelo. Krásné fotky ale vznikly následující dva dny při západu slunce, kdy jsem fotografoval u prahu dráhy 18 včetně pojíždění strojů na start. Přibližující se A380 Emirates, nebo A330 Qataru byly dokonale nasvícené zlatou září zapadajícího slunce. Poslední den jsme pozorovali požár jedné z budov nedaleko letiště, kdy stoupající dým vytvářel vysokou černou kulisu v pozadí.

SAUDI CARGO 2

Několikrát jsem se zdržel i po západu slunce, pozoroval starty a přistání a uvědomoval si, že i za tmy má pozorování letadel své kouzlo. Návštěvníků na vyhlídkách bylo jako obvykle mnoho, což je důkazem, že frankfurtské letiště pořád “táhne“.

EMI 03

EMI T 06

qatar polotovar2

NIGHT LUFT

Text a foto: David Hloušek – Aviatic ©, 2017

Únor 17th 2017 Nezařazené

Comments are closed.