Letoun ČSA se speciálním motivem Prahy se v pátek, 21. listopadu 2014 vydal na svůj první let, KLF byl u toho

Add comments

OLYMPUS DIGITAL CAMERANová atrakce flotily Českých aerolinií, letadlo Airbus A319 registrační značky OK-NEP, dne 21. 11. 2014 v 11:25 odstartovalo do Barcelony na svůj první let ve speciálních barvách a s motivem Prahy. Po následující dva roky bude na pravidelných linkách ČSA propagovat hlavní město České republiky a lákat zahraniční turisty k jeho návštěvě. Přelakování a polep letadla byly provedeny v Římě a v Praze a zabraly celkem devět dnů. Plocha samolepek činí dohromady více než 170 m2, což je zatím největší polepená plocha letadla realizovaná v České republice.

Klub letecké fotografie využil pozvání na slavnostní představení tohoto nového logojetu a zúčastnil se v omezeném počtu jeho prvního letu s cestujícími.

Letoun OK-NEP s novým speciálním livery bude nasazován na všechny pravidelné linky i speciální lety Českých aerolinií během následujících dvou let. Bude přistávat na více než čtyřicítce mezinárodních letišť od Kazachstánu přes Rusko až po země Evropské unie včetně nových destinací, které České aerolinie otevřou v příští letní sezóně. Denně absolvuje minimálně dva lety, týdně jich pak bude osmnáct.

Přelakování základních barev letounu provedla irská společnost Eirtech Aviation na letišti Fiumicino v Římě. Výrobu speciálních leteckých samolepících fólií a jejich aplikaci na letoun zajistila společnost Air Design z Mnichova Hradiště podle technické dokumentace a za asistence techniků Czech Airlines Technics. Realizace polepu zabrala týmu čtyř specialistů v souhrnu více než 26 hodin. Celková plocha samolepek činí více než 170 m2, což je zatím nejrozsáhlejší zakázka realizovaná v ČR. Pro představu – polepená plocha letadla odpovídá přibližně 2,5 násobku badmintonového kurtu nebo bezmála jednomu standardnímu tenisovému kurtu pro dvouhru.

Využít plochu dopravního letadla jako reklamního nosiče se rozhodla Pražská informační služba – Prague City Tourism, vítězem veřejné zakázky se 1. září 2014 staly České aerolinie na dobu 24 měsíčního pronájmu stroje. Celková hodnota zakázky je 4 900 000 Kč bez DPH. Její původní hodnota přitom byla v této výši Pražskou informační službou – Prague City Tourism plánována pouze na období jednoho roku.

Listopad 22nd 2014 Aktuality

Comments are closed.