Letní novinky z Ruzyně – konec čínského Jumba a nová spotterská ohrádka u RWY 24

Add comments

Někdo z vás již zaregistroval dvě poměrně zásadní novinky z letošního léta, týkající se ruzyňského letiště.

První z nich je konec jediné pravidelné linky, operované letounem Boeing 747. Ano, po 15 letech ukončily China Airlines svojí nákladní linku do Prahy. Lety byly plánovány ještě na srpen, leč se v minulém měsíci již žádný neuskutečnil. Dle zástupce společnosti není ale ukončení linky definitivní, nýbrž dočasné ve formě přerušení. Jak to nakonec bude, zdali se zvedne objem možných nákladů natolik, aby k nám Jumbo začalo zase pravidelně létat, je ve hvězdách.


Je to veliká škoda, bylo fajn, že na LKPR létal B747 pravidelně, až bohužel mnohým zevšedněl a připadal jako samozřejmost, což je nesmysl. Doufejme, že se vše v dobré obrátí, a čínský náklaďák zde budeme zase vídat. Na provoz na LKPR si nelze stěžovat, zajímavých letadel je dost, ale Jumbo je prostě Jumbo. Na příští léto by měl být B747 dle všeho opět na osobní lince od KAL.

Druhou novinkou je další spotterské místo. LKPR pro fotografy nechalo vybudovat u dráhy 06/24 mezi TWY B a C oplocenou a vydlážděnou ohradu, na kterou se dostanou účastníci letištních exkurzí, pro které je primárně určena. Letiště Praha jí ale využije i v případě konání nějaké zásadnější akce pro spottery, tedy přílety zajímavých letadel, resp. nových linek apod.

WAP

Září 7th 2019 Aktuality

Comments are closed.